TR | EN | DE | ES
MENÜ
Firmamız
Ülteks Peluş San. Ve Tic. A.Ş 1985 yılında Adnan Menderes Ülgez tarafından kurulmuştur. Kurulduktan kısa bir süre sonra, iş hacminin genişlemesi ve üretim kapasitesinin arttırılması ile 1990 yılında 9800 metrekarelik kapalı üretim alanı olan Beylikdüzü’nde kurulu Ülteks Peluş San ve Tic. A.Ş. peluş kumaş üretim fabrikasında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Tekstil sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Ülteks Peluş San. Ve Tic. A.Ş, yıllar boyu yapılan pazar araştırmaları ve ar-geler ile makine sayısını her geçen yıl arttırmış ve ürün yelpazesini genişleterek keçe kumaş üretimi, sherpa kumaş üretimi, triko ve jakar örme üretimi faaliyetlerine de başlamıştır. 32 örme makinesi ile günlük 17.000 metre peluş kumaş üretim kapasitesine sahip Ülteks Peluş San. Ve Tic A.Ş., bugün Türkiye'nin en büyük peluş kumaş üretim şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Müşterilerinin gramaj, içerik, renk, tüy boyu, desen gibi talepleri doğrultusunda, kaliteden ödün vermeden kısa üretim süreleriyle çalışan Ülteks Peluş San ve Tic A.Ş. bugün dünyanın en büyük tekstil firmalarının referanslarıyla kumaş üretimi yapmaktadır. Bununla birlikte, kumaş standartlarına da dikkat eden firmamız ISO 9001, EUR1, GRS, OEKO-TEX sertifikalarına sahiptir.
Copyright © 2019 Ülteks Peluş San. ve Tic. A.ş.